Не виявлена і не лікована вчасно пневмонія може обернутися тяжкою поразкою легень і створити загрозу життю людини, попередив лікар Євген Тімаков.

Пневмонія часто розвивається як ускладнення грипу – це запалення з осередком у легенях важливо своєчасно розпізнавати та лікувати. Інфекціоніст Тімаков сказав:

“Пропущена пневмонія може призвести до зміни структури легеневої тканини, а також сепсису, який лікується вкрай важко і може закінчитися втратою частини легені”.

Лікар назвав симптоми, що дозволяють вчасно дізнатися запалення легенів, що почалося. Зокрема, на небезпечний процес вказує частіший і важкий, глибокий, болісний кашель з виділенням кольорового мокротиння.

“Якщо з’являються тривалі температурні реакції – задишка, пітливість, стомлюваність, то обов’язково робимо рентген, щоб не пропустити пневмонію”, – додав Євген Тімаков.

Лікар-інфекціоніст зазначив, що в тих випадках, коли є хронічні захворювання легень, ризик піддатися пневмонії стає особливо значним. Також ймовірність захворіти нею підвищується з віком та під впливом стресів, недосипання, хронічної втоми та інших обставин, що послаблюють імунітет.