Старе недоумство – невиліковне і неухильно прогресуюче захворювання, яке неможливо вилікувати або навіть уповільнити. Але в нашій силі його не допустити, в тому числі, і за рахунок правильного підбору вітамінів.

Вітамін D

Цей вітамін часто пов’язують із зниженням ризику захворювань кісток та переломів, але користь від нього не обмежується лише цим. Він також зменшує небезпеку аутоімунних захворювань, бактеріальних та загрозливих для життя інфекцій. Дослідження також показали, що вітамін D може допомогти знизити ризик деменції. У той час як сонячне світло є найкращим джерелом вітаміну D, до його харчових джерел відносять жирну рибу, червоне м’ясо, печінку, яєчні жовтки, збагачені продукти тощо.

Читайте також:  Використання камінів та дров'яних печей підвищує ризик розвитку раку легень у жінок

Вітамін С

Відповідно до дослідження Journal of Alzheimer’s Disease, включення вітаміну С в дієту може посилити захист від вікового зниження когнітивних здібностей і хвороби Альцгеймера. Люди, які споживають велику кількість вітамінів із їжею, мають нижчий ризик розвитку деменції. Вітамінні добавки, мабуть, не забезпечують такого рівня захисту. А значить, краще додати до свого раціону багаті вітаміном С джерела, включаючи цитрусові, перець, полуницю, броколі, брюссельську капусту, картопля тощо.

Вітамін В12

Дослідження показували, що з дефіцитом вітаміну В12 піддаються вищому ризику зниження когнітивних функцій. Деякі з найпоширеніших ознак дефіциту вітаміну В12 включають незрозумілу втрату ваги, втому, слабкість, запори, порушення рівноваги, оніміння кінцівок, депресію та біль у роті або язику. Деякі продукти, багаті на вітамін В12, включають яловичину, печінку, курку, рибу, пластівці для сніданку, знежирене молоко, йогурт, сир, яйця і т.д.

Читайте також:  Ендокринолог перерахувала захворювання, які провокують безпричинну втрату ваги

Вітамін В6

Дефіцит цього вітаміну може вплинути на функцію пам’яті та призвести до деменції та вікового зниження когнітивних здібностей. Вітамін В6, який складається з трьох хімічно різних молекул, званих піридоксалем, піридоксаміном та піридоксином, відіграє важливу роль у розумовій діяльності та контролі настрою. Вважається, що поєднання вітамінів В6, В12 та фолієвої кислоти захищає від вікового зниження когнітивних здібностей.