На тривалість життя впливають раціон харчування людини та її харчові звички. Вчені дійшли висновку, що люди, які додають сіль у їжу за столом, наражаються на більш високий ризик передчасної смерті з будь-якої причини.

Дослідження опубліковано у Європейському товаристві кардіологів. У ньому взяли участь понад 501 тис. осіб у період із 2006 по 2010 рік. Учасників опитали за допомогою анкети, чи додають вони сіль у їжу. Дослідники взяли до уваги й інші фактори, які могли б вплинути на результати. Йдеться про вік, поле, расу, індекс маси тіла, куріння, вживання алкоголю, фізичну активність і дієту.

Після спостереження за учасниками дослідження показало, що порівняно з тими, хто ніколи або рідко додавав сіль, у тих, хто завжди додавав сіль у їжу, ризик передчасної смерті був на 28% вищим. Крім того, дослідження показало, що в учасників, які завжди додавали сіль, була нижча очікувана тривалість життя. У віці 50 років очікувана тривалість життя жінок скоротилася загалом на 1,5 року. У чоловіків скорочення становило 2,28 року.

При цьому дослідники також виявили, що ці ризики, як правило, трохи знижувалися у людей, які споживали найбільшу кількість фруктів та овочів, хоча ці результати були статистично значущими. Така тенденція пов’язана з тим, що фрукти та овочі багаті на калій, який має захисну дію і пов’язаний з нижчим ризиком передчасної смерті, пояснили фахівці.