При появі болю в нирках люди нерідко дивуються: звідки? Насправді багато поширених звичок відображаються на стані нирок особливо негативно.

Лікарі склали перелік найбільш небезпечних для здоров’я нирок масових звичок, пише Medoboz. У цей список провідних провокаторів ниркових захворювань увійшли:

Прийом знеболюючих ліків. Нестероїдні протизапальні препарати здатні стати порятунком від болю, але звичка приймати ліки з будь-якого приводу завдає шкоди ниркам: цей орган-фільтр просто не справляється з повною очисткою від компонентів цих засобів, що виділяються в процесі засвоєння.

Солити. Постарайтеся класти менше солі до страв, дають пораду лікарі. Велика кількість солі в раціоні стає причиною підвищення кров’яного тиску, а для нирок це справжній удар.

Читайте також:  Здорові напої можуть перешкоджати засвоєнню заліза в організмі

Багато м’яса. Зловживання тваринним білком збільшує кислотність крові, при якій підвищується ризик ацидозу – процесу, коли нирки не справляються зі своєчасним виведенням кислоти. М’ясо повинно становити не більше чверті їжі в тарілці, треба їсти більше овочів, фруктів і каш.

Недостатнє вживання води. Проста чиста вода без газу і цукру повинна становити 50% всієї рідини у вашому раціоні. Якщо в ньому переважають пакетовані соки і газовані напої, а також різноманітні коктейлі, нирки можуть постраждати.

Поганий сон. За словами вчених, функція нирок регулюється циклом сну, і тільки досить тривалий сон допомагає їм справлятися з навантаженням. Якщо ви погано або мало спите, значить, ваші нирки працюють в режимі «з останніх сил».

Читайте також:  Названо овочі для збереження здоров'я мозку

Джерело: МедікФорум