Підвищена чутливість зубів може спровокувати різні фактори – від конкретної їжі до неправильного прикусу. Про це заявила кандидат медичних наук лікар-стоматолог-ортодонт пародонтолог Марія Михайлова.

Фахівець перерахувала неочевидні причини проблеми. За словами Михайлової, чутливість зубів з’являється, якщо “оголюється” дентин (він знаходиться під емаллю, твердий шар зуба, який складає його основну частину). В результаті різні подразники потрапляють через мікроканальці до пульпи, де розташовані кровоносні судини та нервові волокна. Нерв збуджується, і людина відчуває біль. Короткочасний біль може відчуватися, наприклад, від гарячої та холодної їжі, кислого чи солодкого.

На думку Михайлової, підвищена чутливість зубів може виникнути також через рецесію чи опущення ясен – у цьому випадку корінь зуба втрачає свій захист. Основною причиною рецесії є неправильна гігієна ротової порожнини. “Якщо людина не вичищає ретельно м’який зубний наліт, вона стає причиною пародонтиту чи хвороби ясен, через яку вони опускаються”, – пояснила стоматолог. Занадто агресивне чищення зубів також може травмувати ясна і призвести до її опущення.

Чутливість зубів може з’являтися і через стирання емалі, наприклад, функціонального навантаження або ерозії. Якщо людина п’є газовану воду, кислі напої, свіжі соки, емаль розм’якшується під їх впливом і стає більш схильною до травм. “Якщо після таких напоїв одразу почистити зуби або поїсти тверду їжу (сухарики, горішки), то емаль легко зашкодити”, – попередила Михайлова. Після таких напоїв, а також кислих ягід та фруктів вона порадила почекати півгодини, прополоскати рота і вже потім чистити зуби.

Причиною чутливості зубів також можуть стати функціональні навантаження, наприклад, надмірно глибокий прикус або бруксизм: вони провокують стирання емалі.

Для профілактики чутливості зубів Михайлова порадила періодично використовувати пасту, яка зміцнює зубну емаль, а також проводити гігієнічне чищення з ремінералізуючими засобами. Щодо пасти краще проконсультуватися з фахівцем. Не менш важливо підібрати правильну зубну щітку з м’якою щетиною, обмежити вживання кислотних продуктів та напоїв.