Ті, хто не має часу на заняття спортом або відвідування фітнес-залу протягом робочого тижня, можуть присвятити цьому вихідні. Як з’ясували вчені, з погляду впливу на довголіття практично немає різниці, розподіляти фізичні вправи рівномірно на тижні або ударно тренуватися у суботу та неділю.

Результати дослідження були опубліковані в JAMA Internal Medicine. Висновки вчених ґрунтуються на інформації про стан здоров’я більш ніж 350 тис. дорослих жителів США, за якими спостерігали в середньому трохи більше 10 років.

Дослідження показало, що люди, які виконують усі свої вправи за одне або два заняття у вихідні, знижують ризик передчасної смерті практично настільки ж, наскільки і їхні однолітки, які розподіляють вправи та тренування протягом тижня, пише StudyFinds. Як зазначають автори роботи, люди, які займаються різними видами фізичної активності у вихідні або протягом тижня, мають нижчі показники смертності, ніж ті, хто фізично неактивний.

Головне – дотримуватись загального часу, який має відводитися на такі заняття. Експерти рекомендують щонайменше 150 хв. помірних чи 75 хв. енергійних вправ на тиждень для людей віком від 18 до 64 років.