Дослідження показали, що домогтися зниження підвищеного рівня «поганого» холестерину, разом з цим – ризику серцевих захворювань, інсульту можна дуже простим способом: щодня вживаючи чай.

Вченими з США був названий дуже простий спосіб поліпшити баланс холестерин і функції серця. Журнал Американської кардіологічної асоціації опублікував результати недавнього дослідження, яке показало, що щоденний прийом чаю вкрай сприятливо позначається на стані серця, сприяючи зниженню рівня ЛПНЩ-холестерину (ліпопротеїнів низької щільності, так званого «поганого» холестерину). Фахівці Університету штату Пенсільванія переконалися в цьому, проаналізувавши дані 80 000 чоловік.

“Ми виявили, що у людей, які регулярно пили чай, спостерігалося краще співвідношення між холестеринами ЛПНЩ і ЛПВЩ. Рівень “хорошого” холестерину знижувався у них з віком значно повільніше, що ефективніше захищало від розвитку серцево-судинних захворювань”, – розповіли дослідники.

“Хороший” ЛПВЩ-холестерин (ліпопротеїни високої щільності) протистоять серцево-судинним захворюванням. Його досить високий вміст в крові позитивно позначається на стані серця, дуже істотно зменшує ризик інфаркту. Це пояснюється його функціями: даний тип холестерину зменшує концентрацію ЛПНЩ, витягуючи їх навіть з атеросклеротичних бляшок. Ідеальний баланс між “поганим” і “хорошим” холестерином медики називають “синдромом довголіття”.

За даними вчених, зелений чай надає на серце значно сильніший вплив, ніж чорний. Однак вони підкреслюють, що в кінцевому рахунку обидва типи чаю містять велику кількість поліфенолів і катехінів, антиоксидантних сполук, що володіють сильними протизапальними властивостями.