Неувага до свого здоров’я є однією з причиною меншої тривалості життя представників “сильної” статі.

У більшості країн світу домінує культурний стереотип, що передбачає виховання впевнених у собі, незалежних і безстрашних чоловіків. Значною мірою це є причиною більш високої смертності та недостатньої уваги до свого здоров’я. Тоді як система охорони здоров’я Німеччини дозволяє за рахунок страхових кас проходити багато превентивних діагностичних досліджень, чоловіки користуються такими можливостями набагато рідше жінок.

Хайдрун Тайсс, керівник німецького Федерального центру медичної освіти:

“Чоловіки рідше ходять до лікаря. Вони ведуть певною мірою ризиковане життя, п’ють більше алкоголю, харчуються менш здоровою їжею і рідше користуються можливостями оздоровлення.”

За даними страхової медичної каси Techniker Krankenkasse, лише 27% чоловіків у віці від 45 років звертаються за щорічною ранньою превентивною діагностикою раку, тоді як це щороку роблять 59% жінок старше 20 років. З нагоди Всесвітнього дня чоловіків 3 листопада різні медичні організації Німеччини звернули увагу на недостатню інформованість чоловіків в питаннях здоров’я. Були видані спеціальні інформаційні матеріали, спрямовані на залучення “сильної” статі до участі в діагностичних заходах.

Джерело: MedikForum