На розвиток серцевих захворювань впливає безліч факторів, в тому числі неправильний спосіб життя, шкідливі звички, погане харчування. Однак часом на це можуть вплинути хвороби, які на перший погляд ніяк не пов’язані з серцем.

За інформацією Express, варто частіше звертати увагу на стан зубів. Виявилося, що різні зубні хвороби збільшують ризик бактеріальної інфекції в кровотоці, яка може вплинути на серцеві клапани.

Згідно з дослідженнями, невилікувана зубна інфекція може підвищити ризик розвитку серцевих захворювань до 2,7 рази. Крім того, зубні абсцеси можуть потрапити в мозок через близькість коренів зубів до цієї області, розповів виданню доктор Річард Маркес.

Крім того, зубні інфекції викликають прискорене серцебиття. Оскільки організм бореться з інфекцією, серцю доводиться більше працювати для кровообігу. Ризик розвитку серцевих захворювань, інсульту, діабету і навіть деменції може збільшити і поганий стан ясен, наприклад, пародонтит. Це пов’язано з шкідливими бактеріями, які потрапляють в кровоносну систему людини.

Щоб поліпшити стан зубів і ясен, Маркес радить рідше вживати цукор, чистити зуби два рази на день близько двох-трьох хвилин, а також відвідувати стоматолога раз на півроку і не відкладати візит до лікаря при будь зубного болю.