Один популярний напій може ставати причиною зупинки серця навіть у здорових людей. Відповідні дані наводить Daily Express, посилаючись на висновки вчених.

У матеріалі звертають увагу, що найбільш згубний вплив на організм людини як і раніше надає алкоголь. Проте в останні роки з’явився ще один напій, який може підвищувати ризик виникнення серцевого нападу навіть у молодих і відносно здорових громадян. Маються на увазі енергетики, головною загрозою у випадку з ними виступає значна концентрація кофеїну.

Зокрема, зазначена в складі гуарана отримана з рослини, ідентичного кофеїну, що міститься в каві. Притому згаданий компонент має в собі навіть більше кофеїну, ніж в кавових зернах. У разі змішування з іншими поширеними для енергетиків речовинами, такими як женьшень і таурин, гуарана здатна тягти за собою неприємні наслідки.

Читайте також:  4 популярні продукти ,які забирають у організму занадто багато енергії

Підвищена загроза виникає для тих, хто змішує енергетичні та алкогольні напої. Енергетики самі по собі можуть викликати сильну аритмію, при якій порушуються нормальні серцеві скорочення. Є ризик, що серце буде битися надмірно швидко, повільно або нерегулярно. У важких випадках згадане стан веде до того, що стрімкі і хаотичні електричні сигнали надходять в нижні камери органу. Згідно з висновками вчених з клініки Мейо, це загрожує в тому числі смертю, якщо серцевий ритм не відновиться протягом декількох хвилин.

Розповіли експерти і про способи скоротити ризик інфаркту. Для цього потрібно не допускати високого кров’яного тиску і підвищеного рівня холестерину. Оптимальною профілактикою стане поєднання фізичних вправ і здорового харчування. У раціоні має бути присутня велика кількість фруктів, овочів, цільного зерна, птиці, риби та інших нежирних білків, горіхів, насіння і рослинних олій. Алкоголь і тютюн зі свого життя необхідно виключити.

Читайте також:  Як телефонні дзвінки позначаються на роботі серця