На поверхні зубів спочатку утворюється зубний наліт, який з часом твердне і перетворюється на зубний камінь. Які основні засоби профілактики зубного каменю?

Профілактіка утворення зубного каменю – необхідна умова для здоров’я зубів. Зубний камінь передує виникненню карієсу, пародонтиту та інших захворювань ясен і зубів.

Існує безліч способів профілактики виникнення зубного каменю. Найперше, що потрібно робити – правильно чистити зуби вранці і ввечері, або після кожного прийому їжі.

Якщо не чистити зуби щодня, то на зубах утворюється наліт від їжі, який спочатку м’який, а з часом стає твердим, перетворюючись на зубний камінь.

Ознаки появи зубного каменю
  • Темно червоні плями і точки на зубах
  • кровоточать ясна
  • чутливі ясна
  • запалені ясна
  • Хворобливість в зубах
  • Кислий або гіркий присмак у роті
  • Неприємний запах з рота
Основні правила чистки зубів

Правильна зубна щітка. Краще використовувати щітку з нейлоновими щетинками, тому, що щетина з натуральної вовни, є розсадником для бактерій. При чутливих яснах краще вибирати зубну щітку з м’якою щетиною, при сильному утворенні зубного каменю – з жорсткою щетиною, а найоптимальніший варіант щітки – з щетиною середньої жорсткості. Щітка не повинна бути занадто великою, щоб легко можна було очистити задні зуби.

Регулярна заміна зубних щіток. Щетинки з часом зношуються і стають не ефективними. Як тільки щетинки зубної щітки почали стирчати в різні боки і втратили форму, щітку потрібно міняти. На щетинках щітки утворюється безліч бактерій, тому її потрібно мити після використання і зберігати вертикально, щоб щітка висохла. Щоб щітка була ефективна, а бактерії не поширювалися і не викликали інфекції в порожнині рота, щітку потрібно міняти кожні 3-4 місяці.

Читайте також:  Естетичні брекети від виробників

Використання фторомістячої зубної пасти. Фторовмісні зубні пасти – відмінний засіб для профілактики зубного каменю, тому що, даний вид паст ефективно видаляє зубний наліт і зміцнює емаль.

Зубна нитка. Дуже важливо використовувати зубну нитку, щоб видалити зубний наліт, бактерії, залишки їжі, які застрягли між зубами. Щетинки зубної щітки не можуть вичистити проміжки між зубів.

Видавлюйте чуть-чуть зубної пасти. Досить видавити на щітку зубної пасти розміром з горошину. Якщо наносити більше, то зубна паста утворює занадто багато піни в роті, і виникає бажання її виплюнути і закінчити чистити зуби. Також, підвищується ризик, що надлишок пасти потрапить в травну систему, а це не дуже добре для організму.

Як потрібно чистити? Тримайте зубну щітку під кутом 45 градусів. Зовнішню поверхню зубів потрібно чистити короткими рухами вгору-вниз (вертикальні рухи). Ні в якому разі не можна чистити зовнішню поверхню зубів горизонтально, інакше псується емаль.

Незабувайте чистити внутнішню поверхню зубів, і верх (ту, частину, якою ми кусаємо). Стоматологи кажуть, що найгірше люди очищають внутрішню поверхню передніх зубів, тому там камені утворюються частіше.

Читайте також:  Естетичні брекети від виробників

Не лінуйтеся! Зуби потрібно чистити всього 3 хвилини. Розділіть рот на зони: внутрішня верхня ліва, внутрішня верхня права, внутрішня верхня центральна і т.д. Чистите кожну зону 12-15 секунд. Якщо вам нудно, то чистіть зуби перед телевізором, або включіть музику на мобільному телефоні.

Після чистки зубів пасту відразу можна й не випльовувати, а потримати ще 1-2 хвилини в роті, щоб краще видалити зубний наліт. Потім пройтися ще пару раз по кожній зоні зубною щіткою.

Не забудьте про язик! На поверхні язика теж зберігаються залишки їжі, і розвиваються бактерії. Тому акуратно, не сильно натискаючи почистіть язик.

Ополіскувач для порожнини рота. Щоб остаточно позбутися усіх бактерій, до яких ми не змогли дістатися зубною щіткою, і ниткою для зубів ротову порожнину потрібно прополоскати спеціальним засобом. Ополіскувач для порожнини рота продається в одному відділі з засобами для чистки зубів. Наберіть в рот маленький ковток ополіскувача, прополощіть протягом 30 секунд, виплюньте. Прополощіть рот водою.

Потрібно регулярно відвідувати стоматолога

Щоб уникнути утворення зубного каменю, для профілактики потрібно регулярно відвідувати стоматолога. Адже навіть після ретельної та правильної чистки зубів, залишаються невеликі острівці зубного нальоту у важкодоступних місцях, і там може утворитися зубний камінь, тому зуби потребують профілактики у стоматолога. Лікар видалить зубний наліт і позбавить вас від утворення карієсу і проблем з яснами.

Читайте також:  Естетичні брекети від виробників
Правильне харчування

Натуральні очищувачі зубів. У ті часи, коли не було зубних щіток і ниток, люди очищали зуби за допомогою продуктів харчування. В якості натуральних зубних щіток служили певні продукти, які счищали наліт: морква, огірки, яблука в сирому вигляді. Ці тверді овочі і фрукти зчищають зубний наліт, тим самим проводячи профілактику утворення зубного каменя.

Солодощі. Легкі вуглеводи у вигляді десертів і солодощів, які містять цукор, є сприятливими продуктами для утворення бактерій. Часте вживання цукерок, цукромістячих продуктів та напоїв прискорює утворення зубного нальоту і бактерій. Споживання солодощів потрібно скоротити.

Перекуси між прийомами їжі. Уникайте частих перекусів. Якщо ви сильно голодні достатньо з’їсти йогурт, фрукти, сир або сирі овочі. Частіше полощіть рот ополіскувачем.

Народні засоби профілактики зубного каменю

Харчова сода. Насипте трохи соди на блюдце, змочіть зубну щітку, торкніться вологою щіткою соди, щоб сода прилипла до щетини щітки. Чистіть зуби, як звичайно.

Шкурка апельсина. Вітамін С запобігає виникненню і поширенню бактерій. Потріть зуби шкіркою апельсина перед сном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЛІТ НА ЯЗИЦІ: НОРМА ЧИ ВІДХИЛЕННЯ

ОПОЛІСКУВАЧІ ДЛЯ РОТА: ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ

МЕТОДИ І ВИДИ СТОМАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ