Згідно з дослідженнями, виникнення раку пов’язане з нашим раціоном, тому необхідно уважно стежити за харчуванням, радить автор статті Daily Express. Він попереджає: є один багатий антиоксидантами напій, який вважають корисним. Однак було встановлено, що Він, навпаки, “істотно підвищує” ризик захворювання на рак.

Великі досягнення в області онкологічних досліджень допомогли знизити смертність від ракових захворювань. Але епідемія COVID – 19 показала, наскільки важливі заходи профілактики. За даними ряду досліджень, один напій з високим вмістом антиоксидантів істотно підвищує ризик захворювання деякими видами раку.

Отримані нещодавно дані статистики вказують на те, що з початком пандемії істотно збільшився час очікування напрямків на лікування від онкологічних захворювань. Через це органи охорони здоров’я активізували роботу з інформування населення про симптоми і профілактиці цих хвороб, намагаючись пом’якшити тяжкість удару в майбутні роки. Дослідження показують, що ракові захворювання пов’язані з раціоном харчування. В ході ряду досліджень вдалося з’ясувати, що чорний чай, який зазвичай хвалять за його антиоксидантну активність, може бути пов’язаний з виникненням раку.

Існує загальноприйнята думка про те, що чорний чай знижує ризик захворювання деякими видами раку, забезпечуючи захист від вільних радикалів. Однак докази, що лежать в основі таких тверджень, отримані з досліджень на тваринах, і лише деякі експерименти продемонстрували такий же вплив чорного чаю на людину.

Більш того, результати нечисленних досліджень на тваринах показують, що чорний чай “не знижує ризик захворювання раком грудей і будь-яким іншим видом раку”, повідомляє некомерційна організація Breast Cancer.

Насправді, результати досліджень, опубліковані в 2014 році в журналі BMC Cancer Journal, показують, що чорний чай істотно підвищує ризик захворювання раком грудей.

В ході метааналізу були вивчені результати 41 дослідження, до яких було залучено понад три мільйони учасників. У 49 103 з них були
Автори аналізу відзначають: “в ході вивчення загального коефіцієнта ризику не було виявлено зворотного зв’язку між вживанням чаю і п’ятьма головними видами раку. Проте аналіз підгруп показав, що при збільшенні кількості випитого чорного чаю до трьох чашок в день ризик раку грудей значно зростає”.

Ці висновки пізніше були підтверджені даними досліджень, опублікованими в журналі Carcinogenesis. Його автори провели метааналіз 13 наукових робіт, присвячених вивченню наслідків від вживання зеленого і чорного чаю.

У своєму звіті вони зробили наступний висновок: “дослідження п’яти когорт виявили помірне підвищення ризику, пов’язаного з вживанням чорного чаю. Результати метааналізу вказують на те, що при вживанні зеленого чаю ризик виникнення раку грудей знижується”.

Ці дані свідчать про те, що чорний чай може сприяти появі раку грудей.

Дані висновки знайшли підтвердження в ході перспективного дослідження, проведеного в Нідерландах. Вчені виявили, що ризик виникнення раку грудей підвищується у тих, хто випиває більше п’яти чашок в день.

Однак дані виявилися вельми суперечливими, бо в ході інших досліджень був зроблений висновок, що в деяких випадках вживання чорного чаю може зменшити ризик захворювання на рак.

В ході великих досліджень вдалося зібрати докази того, що чорний чай може захищати від раку, володіючи антиоксидантними властивостями.
Автори дослідження, опублікованого в 2021 році в British Journal of Cancer, прийшли до висновку, що серед хворих на рак грудей показники виживаності краще у тих, хто після виявлення у них захворювання пив більше чаю.

Проведені раніше дослідження показали, що містяться в зеленому і чорному чаї поліфеноли регулюють ріст, живучість і метастазування клітин.

Те ж саме було відзначено на рівні ДНК, що має велике значення для профілактики онкологічних хвороб.

Проте дані про зв’язок між чорним чаєм і виникненням раку вельми непереконливі, і тому дане питання вимагає подальшого вивчення.

Давно вже вважається, що чай корисний для здоров’я, і численні дослідження підтверджують, що він може захистити організм від розмноження злоякісних клітин.