В Іспанії у 80% пацієнтів з коронавірусом виявлено дефіцит певного вітаміну. Всього лікарі досліджували 216 осіб. При цьому у чоловіків рівень необхідного організму речовини був нижче, ніж у жінок.

Йдеться про вітамін D – його недолік може привести до крихкості кісток, серцевим захворюванням, зниження імунітету і проблем з дихальними шляхами. Медики стурбовані низьким рівнем речовини серед населення, оскільки через карантин люди залишаються вдома і не отримують достатню кількість «сонячного» вітаміну, передає NDTV.

Фахівці відзначили, що у хворих COVID-19 з дефіцитом цієї речовини часто зустрічається гіпертонія і хвороби серця. Такі пацієнти довше за інших не можуть виписатися з лікарні. Однак, за словами докторів, поки не виявлено зв’язок між рівнем вітаміну D і тяжкістю захворювання.

Інше недавнє дослідження показало, що достатня кількість речовини в організмі може знизити потребу пацієнтів в кисні і прискорити процес лікування. Лікарі нагадують, що крім Сонця, джерелами вітаміну D є жирна риба, яйця і гриби.