Результати одного наукового дослідження показують, що між основними прийомами їжі краще не вживати фруктових соків. Інакше у вас з’явиться ще більше жиру та будуть проблеми з обміном речовин.

Фруктові соки – це один із факторів ризику порушення обміну речовин та накопичення вісцерального жиру (жиру на животі). Частково це пояснюється тим, що у таких соках багато фруктози. Наявні наукові дані показують, що цукор здатний змінити спосіб спалювання жиру в організмі.

У дослідженні 2012 року зазначається, що в учасників, які вживали більше фруктози, різко знижувалась швидкість обміну речовин. З цієї причини вже давно вважається, що фруктові соки підвищують ризик розвитку діабету 2 типу та ожиріння, пише Daily Express.

Також у 2018 році вчені з’ясували, як на обмін речовин та на енергетичний баланс впливає вживання апельсинового соку. Учасники пили цей сік під час їди або між їдою.

Результати цього дослідження показали, що у людей, які вживали апельсиновий сік між їдою, жирова маса збільшувалася і знижувалася чутливість до інсуліну. А ось ті, хто пив сік під час їжі, навпаки, схудли. Щоправда, рівень цукру в крові у них змінювався сильніше.