Святковий період – час для родини, друзів і щастя. Найнеприємніше, з чим стикається більшість людей в Різдво і Новий рік – дискомфортом від переїдання. Але для деяких Різдво обертається справжнім кошмаром. Щоб уникнути проблем, рекомендуємо вам повчитися на чужих помилках.

1. Різдвяні свічки

Більшість людей прикрашають свою ялинку електричними вогниками. А швейцарці, наприклад, як і раніше воліють використовувати свічки. З 1971-2012 рр 28 жителів Швейцарії отримали сильні опіки через цю традицію, а чотири людини загинули. Насправді пожежі, пов’язані зі свічками та різдвяними прикрасами, часто призводять до серйозних травм.

Електричні вогні набагато безпечніші. Канадське дослідження показало, що люди, які отримали травми при встановленні різдвяних вогнів, провели в середньому 15 днів в лікарні, та, на жаль, п’ять відсотків з них загинули.

Різдвяні травми

2. Святкова мішура

Святкова мішура представляє небезпеку не тільки для будинку, але і медичних центрів та лікарень. Апаратура клініки Копенгагена вийшла з ладу через дощик, який потрапив у механізм. Цей випадок змусив данців переглянути традиції.

3. Новорічні феєрверки

Феєрверки також збільшують ймовірність отримання травми. Недавнє дослідження, проведене у Великобританії, показало, що кількість травм обличчя та інших частин тіла, які, ймовірно, були заподіяні під час установки феєрверку, значно збільшується в різдвяний період.

4. Лижі та ялинки

На жаль, хороша погода не гарантує безпеку. Австралійське дослідження показало, що в різдвяні і новорічні свята кілька людей були госпіталізовані в результаті травм від лиж з реактивними двигунами і човнових гвинтів.

Між тим, на іншій стороні океану, американці теж отримують травми. За даними Комісії з безпеки споживчих товарів Сполучених Штатів, в грудні 2016 року в медичні центри і відділення невідкладної допомоги було госпіталізовано 407 осіб, які отримали травми під час різдвяних канікул. Дивно, але більше половини з них були жінками.

З 407 нещасних випадків 84 сталися з вини різдвяних вогнів, 40 – ялинок, а 159 – різдвяних прикрас.

Різдвяні травми

Дані показують, що десять відсотків постраждалих – діти молодше двох років. Фактично, малюки у віці десяти років і молодше становили чверть всіх випадків. Наступною найбільшою групою були особи у віці 51-60 років, складали 16 відсотків, за ними ішли діти у віці від трьох до десяти років – 15 відсотків.

Найбільш частими травмами були порізи (18 відсотків), прийом всередину або інгаляція сторонніх предметів (15 відсотків), розтягнення та деформації (15 відсотків) і подряпини (14 відсотків).

5. (НЕ) смішні травми

Деякі з найбільш пам’ятних випадків у списку були наступними:

  • 36-річний чоловік, вішаючи новорічну мішуру, чхнув і проковтнув канцелярську кнопку.
  • Чотирирічна дівчинка так хотіла «почути дзвін дзвонів», що металевий дзвіночок з її вушка зміг дістати тільки лікар.
  • 50-річна жінка пошкодила ялиновою гілкою пряму кишку.
  • 66-річний чоловік не зміг впоратися з запамороченням під час прикрашання ялинки – впав і отримав серйозні травми.
  • 64-річна жінка впустила на ногу двокілограмового дерев’яного Санту.

Готуючись до свят, пам’ятайте, що потенційна небезпека може підстерігати вас де завгодно, тому не поспішайте і обмірковуйте свої вчинки. Щасливого Нового року та Різдва!

Джерело: Likar.info