Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Маргарет Чен перерахувала вірусні захворювання , здатні стерти з лиця землі цілі нації. Дієвих ліків від них досі немає , тому єдиний спосіб профілактики страшних хвороб – не дати їм поширитися .
 
Через те , що чотири інфекції вийшли з-під контролю , в небезпеці може опинитися весь світ. Зараз в Гвінеї лютує лихоманка Ебола , в Саудівській Аравії – коронавірус близькосхідного респіраторного синдрому , а в країнах Азії вже кілька людей померли від двох різновидів пташиного грипу – H5N1 і H7N9 .

За словами Чен , яка виступила на відкритті 67-ї Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я , головна причина появи і поширення смертельно небезпечних захворювань – збройні конфлікти. Через них відбувається масове переміщення мігрантів ( носіїв вірусу ) в інші країни , при цьому прикордонний контроль в зонах бойових дій , як правило , дуже слабкий.

Читайте також:  Лікар розповів, що відбувається з організмом дорослих людей через молоко

Саме це стало причиною недавнього спалаху поліомієліту в Сирії і Афганістані. Торік у Пакистані озброєні ісламісти неодноразово розстрілювали добровольців ВООЗ , які робили вакцинацію. Як наслідок , кампанія по боротьбі з цим захворюванням припинилася , і почалася епідемія вірусу , перекинувшись на сусідні держави.

«Вся наша багаторічна робота в цьому напрямку виявилася марною , хоча ми були впевненні , що поліомієліт практично переможений » , – підкреслила глава спеціальної установи при ООН.

На думку Маргарет Чен , населення світу ніколи не буде захищено від небезпечних захворювань до тих пір, поки не забезпечить безпечну роботу лікарів і не буде вести правильний спосіб життя: « В одних державах люди переїдають і вмирають від ожиріння , в інших – недоїдають і гинуть від виснаження. Сучасне середовище дає мікробам відмінні можливості для розвитку , і не дивно, що вони поступово знаходять могутність ».

Вчені бояться , що шкідливі бактерії почали набувати стійкість до антибіотиків , через що звичайні інфекції в майбутньому знову стануть смертельно небезпечними . Протягом декількох днів експерти з різних країн світу обговорять це та багато інших питань , в числі сучасні способи лікування туберкульозу , особливості харчування дітей та жінок в країнах третього світу та ін. Засідання триватиме до 25 травня.

Читайте також:  5 головних плюсів цибулі для здоров'я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВООЗ ВВАЖАЄ, ЩО НАСЕЛЕННЯ ЗЕМЛІ В НЕБЕЗПЕЦІ

ВООЗ: ЛЮДИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЖИТИ ВСЕ ДОВШЕ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News