Дієтолог зазначив, що при прийомі статинів, антибіотиків чи антидепресантів необхідно звертати особливу увагу на раціон. Справа в тому, що в’ялене м’ясо, сир і грейпфрутовий сік можуть у поєднанні з цими препаратами погано позначитися на здоров’ї.

Бенджамін Бауерс, дієтолог та засновник Satia, попередив, що прийом певних препаратів разом із різними напоями та продуктами може погано вплинути на здоров’я, пише Daily Express.

Не рекомендується поєднувати антибіотики із молочними продуктами. Через останні засвоюватися організмом антибіотики будуть гіршими. Зазвичай фахівці радять не вживати молочних продуктів одночасно з антибіотиками і протягом кількох годин після прийому ліків. Проте вживати вершковий сир або сир можна навіть при прийомі фторхінолонів і тетрациклінів. Головне – не варто ці продукти їсти у великих кількостях.

Краще не вживати разом грейпфрутовий сік та статини. Справа в тому, що цитрусові (зокрема грейпфрут) здатні підвищити ймовірність розвитку серйозних побічних ефектів або зробити ліки менш ефективними.

Зрештою, потрібно відмовитися від ковбасних виробів при прийомі антидепресантів. Йдеться про інгібітори моноаміноксидази. Дані антидепресанти не рекомендується змішувати з витриманим сиром (чеддер, горгонзол) і м’ясом (прошутто, чоризо). Вино також може спричинити небезпечний стрибок кров’яного тиску при прийомі цих препаратів.