Якщо довгий сон не дає людині відчуття відпочинку, то це може сигналізувати про проблеми зі здоров’ям.

Потреба організму уві сні може визначатися індивідуальними особливостями і змінюватись в залежності від віку, наявності хвороб та стресу, рівня фізичної активності. Експерти зазвичай рекомендують, щоб студенти спали близько 9 години на добу, підлітки – від 8 до 10 години. Дорослим людям потрібний сон тривалістю 7-8 годин.

«Якщо ви спите більше дев’ятої години на добу і не відчуваєте себе відпочиваючим, це може означати серйозну проблему зі здоров’ям», – заявила сомнолог Мішель Дреруп із Центру розладів сну при Клівлендській клініці.

Фахівець розповіла, що підвищена сонливість може говорити про такі порушення.

Розлади психіки. Пересип є одним із характерних симптомів депресії, він спостерігається у 15 відсотків людей із цим захворюванням.

Порушення сну. Апное уві сні, при якому відбуваються зупинки дихання, що повторюються, є частою причиною пересипання. Люди з нарколепсією, яким властиво раптово засинати, теж можуть відчувати надмірну денну сонливість та фрагментарний нічний сон.

Незбалансоване харчування. Якщо раціон не забезпечує потрібну організму кількість вітамінів групи В, це також сприяє підвищеній сонливості.

Інше. Причиною потреби людини у більшій кількості сну може бути прийом ліків, а також зловживання психоактивними речовинами, зокрема алкоголем.