На головний мозок впливає багато факторів, в тому числі те, що людина їсть і п’є. Деякі напої можуть негативно позначатися на його стані. Детальніше про це розповімо в нашому матеріалі.

Солодкі напої

Фруктові соки, газована вода, квас – всі ці напої небезпечні для мозку. В першу чергу тим, що в них високий вміст цукру. При регулярному споживанні таких напоїв це впливає на короткочасну пам’ять, провокує порушення в роботі гіпокампу, тобто області мозку, яка бере активну участь в запам’ятовуванні. Як підсумок — можуть виникнути проблеми з пам’яттю, перші ознаки хвороби Альцгеймера.

Бульйони і супи

Подібні рідини теж не приносять користі для мозку. Вся справа в тому, що вони збільшують ризик інсульту. Із-за надлишку солі та жирів і виникає негативний ефект, зокрема, підвищення артеріального тиску.

Напої з високим вмістом кофеїну

Такі напої можуть погіршити стрес, привести до непоправних наслідків для мозку. Хоч і вважається, що чашка кави має масу користі, але вчені довели і його негативну дію. При занадто частому споживанні підвищується концентрація катехоламінів. Що в підсумку призводить до збільшення рівня кортизолу, інсуліну, а це погіршує самопочуття. Кофеїн підвищує ймовірність безсоння, плутанини свідомості, дратівливості.

Питна вода

Питна вода з алюмінієм може збільшити ймовірність хвороби Альцгеймера. До такого висновку прийшли вчені Національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень. Якщо у воді міститься багато алюмінію, то це може нашкодити здоров’ю головного мозку.

Енергетичні напої

Це просто комбо для порушення роботи мозку. В цих напоях міститься багато кофеїну і цукор, що призводить до підвищення артеріального тиску, збільшення ризику інсульту, підвищує ризик психологічних проблем.

Алкогольні напої

Вживання алкоголю, як відомо, тільки шкодить мозку. Небезпека таїться у всіх видах спиртного. Воно діє як нейротоксин, який впливає на здатність запам’ятовувати, осмислювати свої дії, орієнтуватися в просторі.