Шпроти відносяться до категорії корисної риби, проте знайомі ще з радянських часів консерви далеко не всім можна вживати. Чому? Про це розповідає дієтолог Олена Соломатіна.

Проблеми з шлунково-кишковим трактом

«Пару рибок з’їсти можна, враховуючи те, що на новорічному столі все намішано, всього багато. Якщо в Свято здорова людина з’їсть бутерброд зі шпротами, то нічого страшного не трапиться. Інша справа, якщо у людини вже є панкреатит, особливо в стадії загострення, або якісь захворювання шлунково-кишкового тракту, наприклад виразка, езофагіт, холецистит, інші порушення з боку жовчного міхура, тобто такий продукт небажаний, особливо у великих кількостях», — каже дієтологиня Олена Соломатіна в інтерв’ю Аіф.

Зайва вага

Шпроти – вкрай калорійний продукт. На 100 грам риби припадає 363 ккал. А якщо врахувати, що багато хто їсть з великою кількістю хліба, то така закуска стає справжньою калорійною бомбою.

Печінка і підвищений тиск

У шпротах багато солі. Тут все залежить від виробника. За ДСТУ належить класти від 1 до 2,2% солі, але далеко не всі дотримуються цього стандарт. В результаті після вживання шпрот може підвищитися тиск, і виникнуть проблеми з печінкою.

«Сіль затримує рідину в організмі і підвищує артеріальний тиск. В результаті цього набрякають судини, збивається обмін речовин”, – пояснює дієтолог.

Обережно – канцерогени!

Що таке шпроти? По суті це підкопчена кілька з додаванням великої кількості солі і олії. Під час копчення виділяється небезпечний канцероген бензапірен.

“Шпроти – продукт некорисний, хоча загалом риба є продуктом дієтичним. Але при будь-якому копченні виділяється такий канцероген, як бензапірен”, — попереджає дієтолог.