• Дим кальяну містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки, в тому числі притаманні диму сигарет. Це нітрозаміни, поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ), формальдегід і бензол. Також в результаті спалювання вугілля виділяється оксид вуглеводню. Люди, які вживають кальян протягом півгодини, отримують велику дозу чадного газу, який викликає нестачу кисню в організмі — гіпоксію.
  • Дим кальянів містить токсичні речовини, які також можуть викликати рак легенів та інші види онкозахворювань, серцево-судинні та респіраторні захворювання.
  • Навіть одна “сесія” куріння кальяну впливає на серцебиття і кров’яний тиск.
  • Куріння кальяну також викликає залежність, адже в кальянній суміші присутній той же нікотин, що і в сигаретах.
  • Діти, народжені у жінок, які під час вагітності часто курили кальян, мають більш високий ризик розвитку респіраторних захворювань. Крім того, їх вага може бути меншою, ніж у дітей, народжених тими, хто не палить.
Читайте також:  Інфаркт мозку: лікар назвав симптоми, котрі виникають за годину до нього

“Навіть якщо курити безтютюновий кальян, уникнути шкоди для здоров’я не вийде. Людині небезпечно вдихати будь-які продукти згоряння, навіть ароматизовані. Курці кальяну зазвичай затягуються глибше, ніж курці сигарет — токсичні речовини потрапляють в нижні частини легень, що підвищує ризик розвитку важких респіраторних захворювань”, — підкреслює Супрун.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3
Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News