Якими б смачними не були морозиво, чіпси або навіть картопля фрі, вони можуть негативно впливати на здоров’я і особливо на печінку. Як і будь-який інший орган, печінка схильна до різних захворювань, більшість з яких стають результатом неправильного харчування.

Наприклад, недавнє дослідження показало, що споживання навіть помірної кількості доданого цукру може подвоїти вироблення жиру в печінці, що у свою чергу призводить до розвитку жирової хвороби печінки та діабету другого типу.

Згідно з науковою роботою, опублікованою в Journal of Hepatology, фруктоза (цукор) у рідкій формі може впливати на метаболізм печінки. Для свого дослідження вчені набрали 94 здорові чоловіки віком від 18 до 30 років з помірною вагою.

У ході експерименту учасники щодня отримували звичну для них кількість калорій, але з додаванням до раціону підсолоджених напоїв. В результаті було виявлено, що додаткове споживання фруктози вплинуло на загальний стан здоров’я, включаючи збільшення вироблення жиру в організмі.

“Цей ефект також спостерігався більш ніж через 12 годин після останнього прийому їжі або споживання цукру”, – розповів провідний автор дослідження доктор Філіп Гербер з Цюріхського університету.

Кардіологи радять звести споживання доданого цукру до 6% загальної калорійності щоденного раціону. Наприклад, жінкам рекомендується вживати не більше шести чайних ложок цукру на день, а чоловікам не більше дев’яти.