Не має значення, солодкий чи солоний: сир універсальний і є справжнім стимулятором енергії.

У світі здорового харчування один продукт знаходиться у центрі уваги, коли йдеться про нарощування м’язової маси: сир, особливо нежирний. Багата білком їжа зайняла постійне місце у раціоні багатьох любителів фітнесу та спортсменів. Але що робить сир таким корисним для м’язів?

Сир особливо популярний через свою універсальність. Його можна готувати по-різному, і він є основою для багатьох корисних рецептів. Сир можна використовувати як у солодких, так і в солоних стравах. Як корисний для здоров’я інгредієнт, він покращує смузі, боули, випічку чи соуси.

Ось чому сир такий корисний

Але не тільки універсальність робить сир таким особливим. Він також має багато переваг для організму.

1. Високий вміст білка

Читайте також:  5 симптомів дефіциту вітамінів, які можна прийняти за деменцію

“Сир багатий високоякісним білком. Білки необхідні для побудови та відновлення тканин, підтримки м’язової маси та підтримки імунної системи”, – каже лікар-нутриціолог Ігор Строков.

Крім того, вміст білка в сирі забезпечує широкий спектр амінокислот, які необхідні для різних функцій організму. Деякі амінокислоти потрібні організму. В ідеалі їх слід вживати з їжею.

2. Кальцій та вітаміни

Сир багатий кальцієм, мінералом, важливим для здоров’я кісток, скорочення м’язів та зсідання крові.

“Сир містить різні вітаміни, у тому числі вітамін В2, В12 і B5 (пантотенова кислота). Ці вітаміни важливі для енергетичного обміну, здоров’я шкіри та функції нервової системи”.

3. Сир корисний для кишечника

Деякі види сиру містять пробіотичні бактерії, які можуть сприяти здоров’ю травної системи, сприяючи балансу кишкової флори.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

4. Сир надовго зберігає почуття ситості

Завдяки високому вмісту білка сир може надовго зберігати почуття ситості, що допомагає запобігти потягу до їжі.

5. Допомагає схуднути

Знежирений сир, зокрема, має низький вміст жиру, що робить його джерелом білка з низьким вмістом жиру.

“Нежирний сир містить всього 73 калорії на сто калорій, але близько 13,5 г білка, тому сир – ідеальний супутник для схуднення”.

Чи можна наростити м’язи за допомогою сиру?

Сир може допомогти наростити м’язову масу, оскільки він є дуже добрим джерелом білка і містить ряд поживних речовин, які важливі для зростання м’язів та відновлення після тренування.

“Сир багатий високоякісним білком, що складається з амінокислот, будівельних блоків м’язової тканини. Білок має вирішальне значення для відновлення та зростання м’язів після тренування”.

Читайте також:  Лікар-психіатр назвав 7 звичок, які миттєво зроблять вас привабливішими

Але одного сиру недостатньо для нарощування м’язової маси.

“Цілеспрямовані тренування, збалансоване харчування та достатній відпочинок важливі для нарощування м’язової маси, і їх не слід нехтувати”.

Ось чому не слід їсти занадто багато сиру

Незважаючи на безліч переваг, які має сир, не слід їсти його надто багато. Наприклад, люди з непереносимістю лактози можуть відчувати труднощі з травленням сиру. Це може призвести до проблем із травленням, таким як здуття живота, біль у животі та діарея.

При покупці слід переконатися, що в сирі немає цукру. Якщо вам не подобається натуральний сир, ви можете підсолодити його натуральним підсолоджувачем, наприклад, медом або кленовим сиропом.

Альтернативно, ви можете посипати сир фруктами чи горіхами, щоб покращити смак або урізноманітнити закуску.