Фізична активність необхідна для здоров’я людини, проте тренування повинні бути правильними, інакше це принесе більше шкоди, ніж користі. Лікар-невролог-алголог Валерій Черненко розповів, які помилки в спортзалі можуть коштувати людині здоров’я.

У бесіді з виданням “Доктор Пітер” він зазначив, що до 50% відвідувачів спортзалів під час кардіотренування (на еліпсі, велотренажері або біговій доріжці) постійно дивляться в телефон. Однак цього робити не можна.

“Якщо ви будете ходити, гуляти, тренуватися дивлячись, на екран телефону, заробите хронічну травму шиї. А бігати з телефоном і зовсім заборонено! Болітиме шия, спина і голова”, – сказав він.

Фахівці давно описали синдром “текстової” шиї (TextNeck), який з’являється, якщо людина часто і довго знаходиться в “позі креветки” – дивиться в телефон або сидить за комп’ютером. У цих випадках шия відчуває навантаження, яка перевищує звичайну в чотири рази.

У людей з таким синдромом може часто боліти голова, спостерігатися підвищена стомлюваність, защемлення нерва, грижа міжхребцевого диска. Крім того,” текстова ” шия прискорює появу другого підборіддя.