Доктор медичних наук Михайло Гінзбург пояснив, які напої і чому не можна вживати на голодний шлунок. За словами лікаря, виключення з цього правила становить тільки вода. Всі інші напої можна вживати натщесерце тільки з оглядкою на своє здоров’я, оскільки деякі з них можуть дратувати шлунок, а інші – викликати різкі скачки цукру в крові.

Наприклад, коли із запаленою слизовою стикаються кисломолочні напої, то можуть виникати ріжучі болі, розповів Гінзбург. Якщо орган здоровий, то кислі рідини можна вживати і натщесерце. З деякими іншими напоями ситуація аналогічна, додав лікар.

За умови хорошого стану шлунка можна пити зелений чай з молоком або каву з молоком, сказав фахівець. Сильно дратувати шлунок можуть соки. Крім того, в них міститься цукор, через що напої можуть викликати підвищення глюкози в крові, попередив медик. При цьому правило працює, навіть якщо травна система відрізняється чудовим здоров’ям.

Читайте також:  Вчені спростували міф про здатність чаю нейтралізувати шкоду сигарет та алкоголю

“У чому тут проблема? Все, що ми п’ємо натщесерце, “добігає” дуже швидко до кишечника і починає там дуже швидко всмоктуватися. Тому цукровмісні газованої води, цукровмісні напої типу чаю, компоту, небажано пити натщесерце”, – розповів він.

Однак особливо шкідливий на голодний шлунок алкоголь. Спиртне швидко всмоктується, через що підскакує цукор і виникає порушення обміну речовин, пояснив Гінзбург.