На думку фахівців, вагітним жінкам не варто захоплюватися напоєм – при вживанні більше 300 міліграмів кофеїну зростає ризик викидня.

Американські вчені попередили жінок, що кава може впливати на фертильність, знижуючи шанси на зачаття, а також підвищувати ризик викидня. Як розповів один з авторів дослідження Гіл Вайс, шанси на зачаття знижуються при вживанні більше 200 міліграмів кофеїну в день.

В одній склянці заварної кави дрібного помелу близько 85 міліграмів кофеїну. Тобто, фертильність може знижуватися вже при вживанні більше трьох чашок кави.

Вайс зазначив, що не ясно, як саме кофеїн впливає на фертильність. Але точно відомо, що кофеїн проникає через плаценту. Більше десяти років тому дослідження показали зв’язок між споживанням 300 мг кофеїну в день і підвищеним ризиком викидня. При цьому 600 мг кофеїну подвоюють ризик.

Проте, це не означає, що кава абсолютно заборонена всім вагітним. Більшість жінок, якщо вони здорові і лікар не заборонив цей напій, можуть дозволити собі чашечку. Найкраще вибирати каву без кофеїну, але і звичайний якісну каву в невеликих кількостях не принесе шкоди дитині і не поставить вагітність під загрозу.

Але є й інші фактори. Кава підвищує тиск, тому при проблемах з тиском або високому тонусі цей напій протипоказаний. Крім того, він має сечогінний ефект, що для вагітних може обернутися додатковими труднощами. Ще один фактор, який варто врахувати – кава може посилити симптоми токсикозу. Тому навіть якщо прямої заборони від лікаря не було, завжди потрібно враховувати свій стан і самопочуття, щоб не погіршити його.

Також варто пам’ятати, що кофеїн міститься і в інших напоях. Наприклад, в зеленому чаї кофеїну може бути навіть більше, ніж в каві — в залежності від сорту і способу заварки. Невелика кількість кофеїну є в какао.

Тому, якщо ви п’єте багато чаю або какао, кава вже може бути дійсно зайвим, навіть якщо мова йде про одну чашечку. В якості альтернативи залишаються напої без кофеїну, яких, на щастя, величезна кількість. До речі, в каві без кофеїну ця речовина все ж є, але його приблизно в 20 разів менше.

Джерело: 7mednews