Зазвичай організм відповідає на інфекцію підвищенням температури тіла. Це нормально навіть при легкій формі захворювання. Найважчий перебіг COVID-19 починається тоді, коли температура у людини падає. Це означає, що організм не справляється з токсинами і не може протистояти інфекції. Такі пацієнти мають ризик летального результату і вимагають індивідуального підходу.

Про це попередив лікар-імунолог Владислав Жемчугов. “Це важкий стан… Будьте уважні, якщо 36 і менше – це найважчі хворі”, – сказав медик.

Він підкреслив, що температура тіла залежить від сили людського організму, його потенціалу. На неї також сильно впливає стан гормональної системи. В першу чергу слід звернути увагу на функцію щитовидної залози, роботу надниркових залоз і на рівні статевих гормонів.

Читайте також:  Вчені підтвердили користь молочних продуктів для серця

Якщо при коронавірусі у пацієнта низька температура, він блідий з синюшними губами і іноді зі зниженим тиском – це тривожний стан, підкреслює Владислав Жемчугов. В цьому випадку необхідно здати всі аналізи, особливо якщо немає ознак інфекції. В результаті лікар може призначити застосування спеціальних препаратів, які підвищують резистентність.

Імунолог порадив для вимірювання температури використовувати тільки ртутний градусник, так як він найточніший. Найкраще температуру виміряти тричі по п’ять хвилин, щоб повністю бути впевненим у показниках.

Лікар нагадав, що ГРВІ не починається з падіння температури. У випадку з коронавірусом, це може бути передвісником цитокінового вибуху або шоку, який є потенційно смертельним станом. Якщо лікар ігнорує низьку температуру, Владислав Жемчугов порадив шукати іншого лікаря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News