Коли людину лікують від раку, її імунна система стає скомпрометованою, і згодом її організм меншою мірою здатний захищатися від інфекцій. Це залишає їх відкритими для інфекцій, які для здорової людини були просто серйозними, але для людей з ослабленим імунітетом стають смертельними.

Тепер лікарі попереджають NHS та інші системи охорони здоров’я, щоб вони серйозніше ставилися до грибкових інфекцій, передає Mirror. У всьому світі зареєстровано понад 150 мільйонів випадків тяжких грибкових інфекцій з більш ніж півтора мільйонами летальних наслідків.

Незважаючи на велику кількість, загроза для цивільного населення та пацієнтів була визнана лише у 2021 році, коли було створено консорціум із 29 країн для боротьби з різними видами мікробної резистентності.

Содиректор Центру медичної мікології Медичної дослідницької ради Ексетерського університету професор Аділія Уорріс:

«Грибкові інфекції дуже серйозні, але я думаю, що одна з причин, через яку вони не перебувають у центрі уваги людей, полягає в тому, що вони часто виникають як ускладнення поверх іншого захворювання. Всі знають, наскільки жахливий рак, але люди часто не усвідомлюють, що хворі на рак також схильні до дуже високого ризику розвитку грибкових інфекцій, і вони є важливим фактором багатьох смертей від раку».

Крім раку, грибкові інфекції також вражають людей, які страждають на інші захворювання, такі як COVID-19.

Нещодавнє дослідження показало, що приблизно кожна шоста людина, яка надійшла в реанімацію з COVID-19, має інвазивні грибкові інфекції. Однак крім стафілококу існує безліч грибкових інфекцій, які можуть обійти навіть найсильнішу імунну систему.

Ці гриби можуть викликати такі стани, як молочниця та інші серйозніші захворювання, що вражають серце, мозок, кров та інші внутрішні органи.

Одним із прикладів цього типу грибів є Candida.