У різні періоди життя з такою проблемою, як зниження лібідо або його повна відсутність, може зіткнутися будь-яка людина. Відсутність сексуального бажання непокоїть не лише людей у ​​віці, а й молодих.

Гінеколог Каміль Бахтіяров розповів, де шукати причину проблеми та як її вирішувати.

Якщо зовсім не хочеться сексу і це вас турбує, треба знайти причини. Може бути як одна причина, так і одразу. Потрібно йти до гінеколога та з’ясовувати, чи немає фізіологічних причин: гормональний збій, захворювання сечостатевої системи, клімактеричний розлад», — каже лікар.

Якщо причини буде виявлено у сфері психосоматики, то допомоги гінеколога буде недостатньо. Доведеться попрацювати ще й із психотерапевтом, а іноді потрібно підключати й сексолога.

Не завадить проконсультуватися з терапевтом. Можливо, будуть виявлені супутні захворювання, які впливають на відсутність сексуального бажання. Тоді низьке лібідо — це лише симптом.

Щоб переконатися, що в організмі все гаразд, пройдіть УЗД щитовидної залози, за необхідності здайте аналізи на виявлення запальних процесів, анемії. Мінімальний список – загальний аналіз крові з ШОЕ, С-реактивний білок, феритин.

Іноді лікарі просять також здати аналізи крові на вітамін Д, групи В, калій, кальцій.

При підозрах на цукровий діабет та наявності надмірної ваги слід перевірити глікемічний індекс, рівень глюкози в крові (натщесерце), інсулінорезистентність.

Іноді причиною низького лібідо є прийом гормональних препаратів. Проговоріть з лікарем альтернативу заміни.

Працюйте над зміцненням м’язів тазового дна, включіть у порядок дня заняття йогою, дотримуйтесь режиму сну, намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі, харчуйтеся збалансовано.

Часто проблему замовчують, але вирішити її самостійно майже неможливо. Особливо якщо коріння проблеми лежить глибоко і знайти його складно. Фахівець допоможе опрацювати всі ці питання, докопатися до суті та вирішити проблему, яка впливає на якість життя та стосунків.