Не варто замінювати ними цільні фрукти і овочі.

Свіжовичавлені соки – напій безумовно корисний. Однак все ж не варто повністю відмовлятися від цільних фруктів і овочів, вважають фахівці.

Справа в тому, що в соках відсутня клітковина, а саме вона викликає відчуття насичення, знижує ризик серцевих захворювань і зменшує рівень холестерину.

Немає в свіжовичавлених соках і корисних жирів, необхідних для транспортування вітамінів всередині тіла.

При повноцінній збалансованій дієті вживання соків піде тільки на користь, але якщо перейти тільки на них, прагнучи очистити організм, це може привести до негативних наслідків.

Першим збунтується шлунок, якому не буде вистачати харчових волокон для нормальної роботи. До того ж при соковій дієті з раціону повністю видаляються навіть корисні жировмісні продукти.

Обережними у вживанні соків повинні бути люди із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, цукровим діабетом, зі схильністю до руйнування зубної емалі. Свіжовичавлений сік містить фруктові кислоти і природний цукор, які можуть викликати подразнення слизової шлунково-кишкового тракту і різкі коливання рівня глюкози в крові.

Краще відмовитися від прийому свіжих соків на голодний шлунок, не варто тамувати ними спрагу, відмовившись від води, як не слід і замінювати повноцінне харчування.

До речі, думка про те, що цукор з фруктів, тобто фруктоза, більш корисний для організму, ніж звичайний тростинний або буряковий, не більше, ніж омана. Сахароза складається з глюкози і тієї ж фруктози. Безконтрольне вживання фруктози шкодить здоров’ю не менше, ніж надлишок цукру. Часом навіть більше, тому як пов’язано з особливостями метаболізму.