Підхопити інфекцію, якщо на роботі чи вдома хтось хворіє, дуже просто. Однак існують способи, які допоможуть вашому організму дати серйозну відсіч застуді.

Початок застуди, як правило, однотипний – морозить, терморегуляція тіла порушена – то занадто жарко, то занадто холодно, постійно щипає в очах і хочеться спати.

Перераховані симптоми говорять про те, що ваш організм включився в боротьбу з вірусами і від ефективності роботи імунітету залежить результат цієї битви: ви остаточно розхворієтесь або відчуєте себе краще.

Тому вживати заходів першої противірусної допомоги необхідно в перші години погіршення самопочуття – це допоможе організму швидше впоратися з інфекцією. Багато лікарів одностайні в думці: запобігти хворобі легше, ніж потім її лікувати. До того ж, сучасна вірусна інфекція нерідко викликає ускладнення у вигляді бронхітів і пневмоній.

Що потрібно зробити, щоб не захворіти?

1. Удар по вірусам

Починайте приймати противірусний засіб, наприклад, Анаферон. Цей препарат має подвійну дію: блокує розмноження вірусів (які вже встигли потрапити в клітини організму) і активує роботу імунітету, подаючи йому сигнал про необхідність збільшити вироблення спеціальних білків і клітин.

Якщо ви відчуваєте, що застуда все ж дісталася і до вас, почніть приймати Анаферон в лікувальній дозі: в перші 2 години – по 1 таблетці кожні 30 хвилин, потім в решту дня прийміть ще 3 таблетки через рівні проміжки часу.

Для профілактики достатньо однієї таблетки Анаферона на добу. Не забувайте про захист своєї сім’ї – їм теж знадобиться противірусний засіб, навіть якщо з вами все гаразд – ви можете не хворіти, але стати переносником вірусів.

2. Підвищуємо опірність організму

Прийміть ударну дозу вітаміну С (максимально рекомендована для дорослих – 2 г на добу). Ми з дитинства звикли купувати кислуваті вітаміни в склянках з темного скла, і їсти їх стільки, скільки захочеться. Сучасні вітаміни пропонують високе дозування вітаміну C, тому при покупці будьте уважні – можливо, максимальна доза цього вітаміну складе всього 2 таблетки на добу.

Вітамінні добавки, до складу яких входить цинк, також здатні підвищити опірність організму інфекціям. Цинк – мікроелемент, який впливає на вироблення імунітетом захисних факторів.

3. Зменшуємо концентрацію вірусів в повітрі

Регулярне провітрювання допомагає зменшити концентрацію вірусів в повітрі. Прийміть заходи, щоб вам не було холодно – одягніться тепліше і сядьте так, щоб на вас не дуло.

У багатьох офісах немає системи вентиляції і, працюючи в закритому приміщенні цілий день, ви дихаєте повітрям, в якому висока концентрація вуглекислого газу і вірусів, а ось кисню критично мало (звідси і головний біль або сонливість під кінець робочого дня).

4. Вдягаємося правильно

Коли наш організм реагує на інфекцію, може страждати терморегуляція, в результаті чого нам то жарко, то холодно. Збираючись вранці виходити з дому, одягніться з урахуванням того, що в приміщеннях вам може бути жарко і частину одягу доведеться зняти, а на вулиці буде холодно. При підвищеній пітливості стежте, щоб ваш одяг не намокнув – в такому вигляді легко застудитися, особливо якщо відразу вийти на вулицю.

5. Бережімо себе

Коли організм бореться з інфекцією, потрібно особливо дбайливо ставитися до здоров’я і намагатися спати не менше 7-9 годин на добу, харчуватися тричі на день, навіть якщо немає апетиту (що не є рідкістю при застуді), на час відмовитися від дієт (якщо вони не призначені лікарем), намагатися зменшити робочі навантаження.

При поганому апетиті рекомендується харчуватися легкою, багатою білками і вітамінами їжею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ШВИДКО СПРАВИТИСЯ З ЗАСТУДОЮ

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

ГРИП ТА ЗАСТУДА: 10 МІФІВ