COVID-19 в першу чергу респіраторне захворювання, що вражає дихальні шляхи. Однак багато пацієнтів відчувають неврологічні проблеми. Вони стикаються з головними болями, запамороченням, втомою, втратою нюху та іншими симптомами.

Дослідження показують, що коронавірус може пошкоджувати кровоносні судини. В процесі одного з експериментів вчені знайшли в мозку деяких пацієнтів невелику кількість викликає захворювання SARS-CoV-2.

Співробітники американських національних інститутів здоров’я перевірили припущення про те, що COVID-19 може безпосередньо пошкоджувати мозок. Про результати дослідження повідомляє News-Medical.

Лікарі провели поглиблене дослідження зразків тканини головного мозку 19 пацієнтів, які померли після зараження COVID-19 в період з березня по липень 2020 року.

Пацієнти померли в різному віці, при різних обставинах і при різних термінах зараження коронавірусом. Деякі з них мали різні фактори ризику, включаючи діабет, ожиріння та серцево-судинні захворювання.

Дослідники використовували спеціальний магнітно-резонансний томограф (МРТ), який в 4-10 разів чутливіший, ніж більшість МРТ-сканерів у звичайних лікарнях.

З його допомогою дослідники виявили і потім вивчили під мікроскопом судини з більш тонкими ніж зазвичай стінками. Вони пропускали білки крові в мозок, що викликало імунну реакцію.

Лікарі при цьому не виявили жодних ознак інфекції в зразках тканини мозку, хоча вони використовували кілька методів для виявлення генетичного матеріалу або білків від SARS-CoV-2.

“На даний момент наші результати показують, що пошкодження, які ми бачили, можливо, не були викликані вірусом SARS-CoV-2, безпосередньо заражає мозок”, – розповіла доктор Авіндра Нат з Національного інституту неврологічних захворювань. Вона вважає, що справжньою причиною неврологічних проблем у пацієнтів з коронавірусом може бути ураження кровоносних судин в результаті хвороби.