Доцент кафедри громадського харчування в Університеті штату Оклахома Джилл Джойс опублікувала статтю, в якій нагадала всім любителям кави про антинутрієнти і ту шкоду, яку вони можуть завдати здоров’ю.

Антинутрієнти – природні або синтетичні сполуки, які перешкоджають засвоєнню поживних речовин. Деякі з них не такі небезпечні, як здається, за винятком одного, який найчастіше міститься в каві, а також в деяких газованих напоях, йдеться в статті видання EatThis,NotThat!.

Одні з небагатьох антинутрієнтів, що роблять негативний вплив на організм, називаються оксалатами. По суті, вони зв’язуються з кальцієм в травному тракті і ефективно виводять його з організму, перешкоджаючи всмоктуванню в кровотік. Цей антинутрієнт міститься в багатьох продуктах і напоях, які багато вживають регулярно. Наприклад, в каві і газованих напоях. При надмірному вживанні вони можуть збільшити ризик утворення каменів у нирках.

Читайте також:  Названі продукти, які допоможуть впоратися з безсонням

Щоб уникнути утворення каменів у нирках, вона рекомендує не переборщувати з кавою і пити багато води. У той же час, як зазначає Джойс в статті, «дослідження показують, що антипоживні речовини мають безліч переваг для здоров’я і не викликають занепокоєння, якщо не споживаються їх великих кількостях». Джойс також стверджує, що, за винятком оксалатів, плюси антинутрієнтів насправді переважують мінуси, тому що більшість з них потрапляють в організм з фруктів, бобових і цільнозернових.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News