Однією з кращих поз для сну при болях в попереку є положення тіла на боці з подушкою між колінами. Про це у своєму Instagram розповів лікар-остеопат Ілля Малишев.

За словами медика, певні пози при болях в попереку можуть зменшити дискомфорт, який відчувається людиною за рахунок розслаблення м’язів. Лікар назвав серед кращих поз сон на боці з подушкою між колінами. Потрібно лягти на бік так, щоб між талією і матрацом не було зазорів, при необхідності можна підкласти під тіло додаткову подушку, порадив Малишев. Він пояснив, що така позиція оптимально підтримує стегна, таз, хребет.

Читайте також:  Лікарі визначили кращий продукт для здоров'я серця і мозку

Також в числі кращих поз для сну при болях в попереку експерт назвав відпочинок на боці в позі ембріона. Він рекомендує спочатку лягти на спину, потім обережно повернутися на бік, притиснути коліна до грудей і скрутити тулуб. У такому положенні слід періодично перевертатися на іншу сторону.

“Скручування тулуба відкриває простір між хребцями. Що в свою чергу знижує механічне здавлення і знижує біль”, – пише в блозі фахівець.

Ще одна підходяща поза для сну – на животі з підкладеною під нього подушкою. Лікар зазначив: дана позиція ефективна при дегенеративних захворюваннях міжхребцевого диска, перенапруженні м’язів спини. Він додав, що в такому положенні не обов’язково мати подушку під головою – якщо некомфортно, її краще прибрати.

Читайте також:  Дієтологиня попередила про небезпеку готування в алюмінієвій фользі

Також при проблемах з хворою попереком можна спати на спині з подушкою під колінами, що створює правильну криву в нижній частині спини, завдяки чому зменшується напруга, вирівнюється хребет. Для додаткової підтримки можна помістити під поперек маленький згорнутий рушник або валик.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News