Жителі великих міст схильні до більшого ризику усіляких захворювань в порівнянні з жителями маленьких містечок і сіл.

До такого висновку прийшли співробітники Каролінського університету. Головне в їх застереженнях – це міський шум. З ним пов’язують серйозні погіршення здоров’я досліджуваних, аж до розвитку ожиріння та захворювань серцево-судинної системи.

Впливу шумового забруднення схильні навіть діти, які перебувають на етапі внутрішньоутробного розвитку. А у осіб дорослого віку, що беруть участь в дослідженні, виявлялася наступна закономірність: з кожним підвищенням шумового впливу на 10 децибелів (в тривалій перспективі) обсяг талії прагнув до збільшення на 1 см.

Читайте також:  Виявлено просту вправу, яка продовжує життя на кілька років

Пояснюється закономірність тим, що шум стимулює вироблення стресових гормонів, кортизолу зокрема, а це визначає ризик збільшення жирових клітин на талії. Відкладення ж вісцерального жиру впливає і на ймовірність серцевого нападу.

Паралельно з тим вчені з Утрехтського університету провели спостереження за здоров’ям 68000 новонароджених, внаслідок чого було встановлено, що зростаючий шум дороги на 6 децибел визначає зниження маси дитини при народженні на 15-23 грама. Ризики, пов’язані з низькою масою при народженні включають в себе і слабку успішність, і ймовірність розвитку усіляких захворювань (гіпертонії, цукрового діабету та ін.)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШУМ РОБИТЬ СЕРЦЕ ХВОРИМ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News