Дослідники з Сеульського національного університету в Південній Кореї заявили про те, що звичка щодня пити каву позначається на структурі головного мозку – під впливом напою стискається відділ людського мозку, що відповідає за сон. Це може призвести до проблем зі сном, що виникають через роки.

У людей, які п’ють каву занадто часто, зменшується обсяг шишкоподібної залози – зони мозку, відповідальної за вироблення мелатоніну, гормону, що регулює цикли сну і неспання. Зокрема, виявилося, що обсяг шишкоподібної залози у завзятих кавоманів був приблизно на 20 відсотків меншим, ніж у тих, хто не мав пристрасті до кави. Зменшення даного органу означає, що людина рано чи пізно зіткнеться з безсонням, причому, швидше за все, прогресуючим.

Читайте також:  Чому корисно пити багато води під час схуднення?

Фахівці виявили це, провівши МРТ-дослідження головного мозку 162 осіб. Раніше в інших дослідженнях було встановлено, що часте вживання кави може сприяти розвитку запальних процесів у сечостатевій системі, а також деяких інших хронічних хвороб.

Зокрема, було підраховано, що при вживанні 3 чашок кави в день починає зростати тиск, збільшується серцебиття і підвищується ймовірність інфаркту, при вживанні 4 чашок – в два рази стає вищою небезпека ревматоїдного артриту.

Джерело: МедікФорум