Чому для збереження здоров’я нирок потрібно знати рівень цукру в крові та артеріальний тиск, скільки потрібно ходити та що є, щоб захистити важливий орган? На ці запитання відповів нефролог Вернер Рігель. Крім очевидної поради уникати інфекції сечовивідних шляхів, лікар розповів про три корисні звички.

За його словами, цукровий діабет та гіпертонія можуть спровокувати хвороби нирок. “От чому я завжди знаю свій рівень цукру в крові, рівень HbA1 [середній вміст цукру в крові за тривалий період. – ред.] і, звичайно ж, свій кров’яний тиск”, – пояснив Вернер Рігель. Як одна з важливих звичок для збереження здоров’я нирок він наголосив на необхідності проводити профілактику діабету та високого тиску, передає Focus.de.

Читайте також:  Який шашлик найменш шкідливий для печінки?

Також потрібно приділяти увагу фізичній активності. Для нирок буде корисно щодня гуляти бодай по 30 хвилин, розповів нефролог. Він також радить по можливості дотримуватись правил десяти тисяч кроків на день.

Третя проста звичка у тому, щоб харчуватися збалансовано. Правильна дієта допоможе захистити бруньки від хвороб. Вернер Рігель рекомендує вживати не дуже багато білка, мало солі, їсти рибу раз на тиждень і не шкодувати на себе фруктів та овочів. Крім того, не слід забувати і про водний баланс.