У той час як небезпеки неправильного харчування та неправильного способу життя широко обговорюються, порушення сну також можуть робити істотний внесок у ризик. На думку одного експерта, апное уві сні може бути пов’язане з розвитком кількох видів раку.

З’являється дедалі більше доказів, що тривалі порушення сну можуть підвищувати ризик розвитку раку, але взаємозв’язок між обома чинниками залишається погано вивченою.

Проте, згідно з деякими епідеміологічними дослідженнями, обструктивне апное сну пов’язане з дворазовим збільшенням ризику захворювання.

Дослідження показує, що порівняно з населенням загалом серед людей, які регулярно борються з апное уві сні, спостерігається більша поширеність різних видів раку.

Цей стан є порушенням дихання, коли людина затримує дихання на кілька секунд під час сну.

За словами Моніки Вассерманн, доктора медицини в Оліолуссо, це може бути пов’язано з підвищеним ризиком раку голови, шиї та грудей, особливо у людей із симптомами від легкого до тяжкого ступеня.

Цей зв’язок був вперше виявлений у дослідженнях, що проводяться Американською академією медицини сну протягом 20 років. Дослідження 397 осіб показало, що у дорослих з обструктивним апное середнього та тяжкого ступеня ймовірність розвитку раку в 2,5 рази вища.

Висновки пізніше були підкріплені дослідженням, проведеним у Вісконсіні, дослідники вивчили дані за 22 роки та виявили, що у дослідників з важким апное рівень смертності був у 4,8 раза вищим.