Непідходяща подушка може значно погіршити якість сну, що зрештою здатне вплинути на тривалість людського життя.

Хороший, якісний сон життєво важливий довголіття. Коли людина спить, її мозок працює над фізичним відновленням тіла та регулює важливі гормони, відповідальні за функціонування організму протягом дня.

Фахівець підкреслила, що нестача сну є відомим фактором ризику розвитку хвороб мозку, що вкорочує людину життя. Через поганий сон або недосипу посилюється схильність до депресії, тривожності, а також деменції.

Якщо ми не висипаємось у потрібній кількості або не висипаємось у довгостроковій перспективі, то наші тіла втрачають можливість відновлюватися протягом ночі. Повноцінний якісний сон необхідний, щоб мозок встиг змити накопичення амілоїдних бляшок, що спричиняють розвиток хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Чим такий корисний для організму фруктовий чай: ви здивуєтеся

Сон менше семи годин на добу пов’язаний не тільки з підвищеним ризиком дегенеративних розладів, але і з ризиком смертності від усіх причин.

Однією з умов, що забезпечують гарний сон, є наявність правильно підібраних матраца та подушки, уточнила невролог. Зокрема, подушка призначена для здорового вирівнювання голови, шиї та хребта – вона заповнює шийний вигин, полегшуючи навантаження на хребет та сприяючи кращій провідності крові до мозку.

Коли людина спить на відповідній подушці, її мозок ефективніше очищається за ніч від руйнівних амілоїдних бляшок – це продовжує її здоров’я та активність, а отже, сприяє продовженню життя в цілому.

Читайте також:  108-річна жінка пояснила, як дожити до такого віку

“Якщо ви прокидаєтеся з жорсткою шиєю, головними болями і мігренями, це може бути ознакою того, що вам потрібно змінити подушку”, – сказала фахівець.

Кімковата подушка, або та, якій не вистачає пуху, або пахне також потребує заміни.