Не тільки насичена калоріями шкідлива їжа, але й щоденний стрес «винен» у тому, що у людини зростає зайва вага, про це висловилися вчені з Університету штату Огайо, США. Вони встановили, що в організмі людей, схильних до такого стресу, відбуваються характерні метаболічні порушення.

Американські дослідники заявили, що достатньо лише одної негативної події за день, щоб обмінні процеси в організм порушилися і виникли передумови до зайвої ваги. Перш ніж зробити такий висновок, фахівці провели випробування за участю 58 жінок віком, у середньому, 53 роки.

Під час експерименту учасницям пропонувалося дуже насичене блюдо, що містить в собі жир в півтора рази більше рекомендованої денної норми. Виявилося, що в організмі жінок, які відчували стрес, їжа засвоювалася гірше – жир не витрачався належною мірою на енергію, а відкладався у запас.

Читайте також:  Лікар повідомив про небезпеку продуктів із цвіллю для імунітету

На цьому тлі швидко розвивається повнота, відзначили експерти. Особливо, якщо врахувати, що багато людей реагують на хвилювання підвищеним апетитом.

«Стрес поступово призводить до набору ваги, тим більше, що ми заїдаємо свої переживання не найбільш корисною їжею. Крім того, при стресі наш організм спалює менше калорій», – констатували автори проекту.

Джерело: MedikForum