Ендокринолог Наталія Ліберанська розповіла, як перевірити, чи загрожує надмірна вага вашому здоров’ю.

Надмірна вага – це не лише естетична проблема. Це ще й маса ризиків здоров’я, від зайвої ваги страждає весь організм. Як зрозуміти, наскільки ваша вага загрожує вам особисто?

Найбільш відомий і широко використовуваний спосіб розрахунку – індекс маси тіла. ІМТ – це відношення маси тіла (у кг) до квадрата зростання (в метрах). Використання цього не завжди дозволяє оцінити наявність ожиріння. За нормального ІМТ у людини може бути знижена кількість м’язової маси і є надлишок жиру», — зазначає експерт.

Читайте також:  Названо симптом раку, який може виявлятися після гарячого душу

Набагато об’єктивнішим методом виявлення ожиріння є біоімпедансне дослідження. У разі проводиться аналіз тіла кількість жирової, м’язової тканини, також оцінюється обсяг рідини.

Проте не всім цей метод сьогодні доступний. У такому випадку досить інформативним вважається дуже простий і доступний спосіб — потрібно просто виміряти обсяг своєї талії сантиметровою стрічкою.

У чоловіків показник не повинен перевищувати 94 см, у жінок – 80 см.

Якщо ваші результати навіть на 1 см більше, це може говорити про зниження рівня статевих гормонів, дефіцит вітаміну D, знижену функцію щитовидної залози, надлишок інсуліну.

У таких випадках підвищений ризик як можливого ожиріння, але серцево-судинних патологій, і навіть цукрового діабету.

Читайте також:  Психологи назвали 4 основні якості емоційно зрілих та сильних людей