Люди часто ігнорують хворобливі симптоми, які з’являються, не йдуть вчасно до лікаря, не обстежуються. І марно, адже вони можуть вказувати на серйозну патологію.

Іноді це поколювання або легкий біль, який можна збити таблетками. Однак це зовсім не означає, що допомога організму не потрібна.

Біль за грудиною. Вважається, що біль за грудиною — ознака проблем з серцем. Однак це може бути ознакою інших не менш серйозних патологій. Так, наприклад, він може виникати при пневмонії, плевриті, онкології. Хворобливі відчуття можна “пригасити” таблетками і в результаті втратити дорогоцінний час.

Раптова непритомність. Пацієнти готові списати непритомність на перевтому, духоту, депресію і стрес. Однак втрата свідомості часто стає передвісником інсульту. Нерідко цьому передує відчуття нудоти, миготіння мушок, дзвін у вухах.

Читайте також:  Продукти, які сприяють здоров'ю кісток у дорослих із ожирінням

Різке схуднення. Медики вважають, що критичною втратою ваги можна назвати – 5% маси за короткий період. Різка втрата кілограмів може вказувати на рак, діабет, проблеми з кишечником, захворювання щитовидної залози, туберкульоз і т. д.

Підвищена температура. Підвищення температури тіла навіть на кілька одиниць, яке зберігається протягом тривалого часу, має насторожити. Причин такого явища може бути багато — менінгіт, інфекції, рак, зокрема лімфома.

Постійна втома. Вона може вказувати на те, що людина страждає від анемії, депресії (клінічної) і навіть онкології.

Судомний синдром. З судомами багато знайомі, вони можуть вказувати на розвиток серцевих патологій, а також свідчити про проблеми з венами і гормонами. У деяких випадках симптом може вказувати на появу тромбу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News