Старіння не можна скасувати, але можна уповільнити.

Багато спати, займатися спортом, більше часу проводити на свіжому повітрі, не нервувати і ніколи не лягати спати, не змив косметику — здається, ми напам’ять знаємо список хороших звичок, які можуть допомогти нам зберегти молодість на якомога більш тривалий термін. Але є чимало нешкідливих звичок і зовсім несподіваних чинників, які можуть дуже серйозно «зістарити» нас — перевірте, чи знаєте ви про них!

Депресія

Недавні дослідження показали, що депресія не тільки знижує якість життя — вона також прискорює процес старіння мозку. Не ігноруйте перші ознаки захворювання, не намагайтеся впоратися зусиллям волі і обов’язково звертайтеся за допомогою!

Ігнорування сонцезахисного крему

Не має значення, збираєтеся ви провести весь день на пляжі або тільки добігти до офісу – вашій шкірі необхідний постійний захист від ультрафіолету. Сонячні промені — як і раніше самий істотний чинник, що примушує шкіру старіти, і якщо ви не хочете виявити ранні зморшки, обов’язково щодня використовуйте крем або лосьйон з рівнем захисту не менше 30 SPF.

Читайте також:  Фахівці назвали аксесуар, який небезпечно носити після 60 років

“Соціальне” куріння

Так-то я зовсім не курю, але от коли вип’ю, можу дозволити собі сигаретку-другу. Якщо це про вас, то у нас погані новини: тютюн містить більше 3800 хімічних компонентів, які здатні завдати шкірі істотної шкоди. При цьому немає практично ніякої різниці, впливає він зсередини або зовні, за допомогою пасивного куріння. І ось вам результат: якщо ви викурюєте одну-дві сигарети на вечірках, ваша шкіра виглядає старше, ніж могла б.

Самотність

Важко повірити, але це так: наші друзі і правда допомагають нам довше залишатися молодими. Як показали кілька досліджень, люди, у яких багато друзів, як правило, довше пагубному впливу віку — особливо це стосується когнітивних вікових змін. Так що, яким би щільним не був ваш щоденний графік, не забувайте вносити в нього зустрічі з друзями.

Читайте також:  Вживання одного продукту в обід збільшує ризик розвитку недоумства

Кава

Ранкова чашка кави, порція кофеїну в середині дня, переговори або побачення за чашкою все того ж напою — кави давно став частиною нашого життя і повноправним учасником більшості соціальних ритуалів. Але проблема полягає в тому, що чорна кава знижує рівень дегідроепіандростерону (DHEA), гормону, який допомагає нам боротися зі старінням. Проблема в тому, що його рівень і так зменшується з роками, а зловживання кави може ще прискорити цей процес.

Соломинки для коктейлю

Несподівано, правда? Пластикові соломинки для напоїв не тільки кошмар екологів (так як зазвичай виготовляються з самого «стійкого» пластика) — постійне їх використання здатне призвести до того, що ви будете виглядати старше своїх років. Постійна напруга м’язів може спровокувати утворення ранніх глибоких зморшок навколо губ, а також поглиблення носогубних складок.

Читайте також:  5 продуктів, які серйозно підвищують ризик виникнення раку

Джерело: Домашний очаг

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News