Вживання жирного сиру, йогурту і вершкового масла може зменшити ризик розвитку діабету другого типу. До такого дивовижного висновку прийшли вчені з Кембриджського університету.

Британські дослідники з’ясували, що сир і деякі інші жирні продукти знижують ризик діабету другого типу. Якщо людина активно вживає молочні продукти харчування з високим рівнем жирності зразок сиру, вершків, вершкового масла і йогурту, то діабет загрожує йому менше, ніж тим, хто ці продукти не вживає. Висновки цього дослідження особливо важливі, якщо врахувати, що в останні роки в науковій і навколонауковій літературі проводиться масштабна кампанія по боротьбі з вживанням жирних продуктів. Її автори підкреслюють, що жирне молоко та інші продукти з нього містять багато калорій і шкідливих насичених жирів.

Однак нинішнє дослідження британських вчених показує, що вживання молочних продуктів повинно залишатися в раціоні людини, а вчені в разі необхідності можуть провести переоцінку потенційних метаболічних переваг молочних продуктів. Слід також згадати, що цілий ряд досліджень показав, що в цих продуктах міститься багато нутрієнтів начебто кальцію, калію, магнію, вітамінів К1 і К2, а також пробіотиків, які дуже потрібні для нашого здоров’я.

Автори дослідження зазначили, що поки не можуть точно відповісти на питання про те, чому молочні продукти дають такий захист від діабету другого типу. У майбутньому вчені планують вивчити різні різновиди молочних продуктів для того, щоб з’ясувати, які з них є найбільш корисними, а також чи має значення при захисті від діабету метод приготування цих продуктів.

Раніше ми писали про молочні продукти, які є найкориснішими для серця.

Джерело: МедікФорум