Підхід світу до деменції змінився останніми роками. У минулому це розглядалося як неминуча частина старіння, щось, що відбувалося, коли хтось ставав старшим. Однак у другій половині 20 століття вчені виявили, що деменція це хвороба. В результаті вони зрозуміли, що деменція схожа на інші хвороби в тому, що її можна лікувати та потенційно вилікувати.

Однак шлях до нових методів лікування був непростим.

Дефіцит фолієвої кислоти в крові може бути пов’язаний із підвищеною ймовірністю деменції. Також відомий як вітамін B9, фолієва кислота використовується організмом для формування здорових еритроцитів та зниження ризику уроджених дефектів, передає Express.

Читайте також:  Типи людей, які ризикують отримати захворювання кишківника

«Концентрація фолієвої кислоти може функціонувати як біомаркер, що використовується для виявлення осіб, схильних до ризику недоумства і смертності. Потрібні подальші дослідження, щоб «вивчити роль дефіциту фолієвої кислоти в деменції», – розповіла терапевт Ірина Андрєєва.

Дефіцит фолієвої кислоти призводить до стану, відомого як фолієво-дефіцитна анемія.

Можливі симптоми дефіциту фолієвої кислоти:

• Зниження смакових відчуттів
• Діарея
• Оніміння та поколювання в ногах та руках
• М’язова слабкість
• Депресія
• Симптоми, пов’язані з анемією

“Ускладнення дефіциту фолієвої кислоти включають безпліддя, серцево-судинні захворювання, рак, проблеми при пологах, дефекти нервової трубки та фолієву кислоту”, – додає Андрєєва.

Читайте також:  Солодкі напої збільшують ризик випадіння волосся на 42%