Вчений-нейробіолог Мічиганського університету (США) Наталі Тронсон заявила, що небезпечним наслідком перенесеного коронавірусу можуть стати порушення, що зачіпають головний мозок.

Згідно з даними, наведеними в доповіді вченого (опублікований на порталі Medical Xpress), людина, яка перехворіла коронавірусом, ризикує отримати стійкі неврологічні зміни. Такі наслідки можуть викликатися прямим вірусним інфікуванням тканин мозку, або впливом власної імунної системи організму, яка «сходить з розуму» через надмірну запальну реакцію на вірус і починає атакувати клітини свого ж тіла, стверджує дослідник.

«Вплив вірусу SARS-COV-2 на головний мозок в деяких випадках є одним з найбільш серйозних наслідків хвороби. Можуть відбутися серйозне пошкодження нейронних зв’язків або самих нейронів, а також більш тонких зміни в їх функціонуванні», – попереджає нейробіолог.

Вчений пише, що наслідками коронавірусу здатні стати міалгічний енцефаломієліт (синдром хронічної втоми), а також синдром Гієна-Барре, що виникає внаслідок аутоімунного ураження периферичної нервової системи. Крім того, можливі після «ковіда» тривалі зміни в мозку підвищують ризик вікового зниження когнітивних функцій і розвитку хвороби Альцгеймера.

«Мине багато років, перш ніж ми зможемо точно дізнатися, чи викликає коронавірус процеси нейродегенеративних захворювань. Але цей ризик можна знизити або значно зменшити за допомогою профілактики і лікування COVID-19 з використанням препаратів, що пригнічують надмірну активацію імунної системи і запальний стан», – переконана Тронсон.