Радісна новина для людей, які в робочі дні не мають часу для фізичних навантажень. Якщо вони посилено займатимуться спортом у вихідні, то це принесе їх здоров’ю таку саму користь.

Людина може посилено займатися спортом у вихідні дні або плавно розподілити ці навантаження на всі 7 днів на тиждень – немає жодної різниці в рівні користі для організму. Такого висновку дійшли дослідники з Китаю. Вони не виявили суттєвих відмінностей у смертності любителів займатися спортом з уїк-ендів і тих, хто віддавав перевагу більш регулярній фізичній активності. Доки обидві ці категорії людей виконували завдання в 150 помірних або 75 інтенсивних хвилин навантажень на тиждень, вони отримували однаковий ефект.

Дослідження показало, що кумулятивна, тобто сукупна кількість активних хвилин тренувань, більш важлива, ніж те, з якою періодичністю вони виконуються. Отримані висновки мають значення для людей, які з тих чи інших причин не можуть щодня стежити за адекватною кількістю навантажень, але мають вільний час у вихідні. А таких чимало.

У дослідженні взяли участь понад 350 тисяч дорослих людей із середнім віком 41 рік. Їх опитували з приводу рівня фізичної активності в період з 1997 по 2013 роки. Потім їх розділили на різні групи залежно від того, з якою інтенсивністю вони виконували ті ж рекомендовані 150 хвилин навантажень на тиждень. До контрольної групи увійшли ті, хто не займався навантаженнями. Виявилося, що істотної різниці в тому, чи це робити щодня, чи у вихідні немає, а ось відсутність фізичних навантажень збільшувала ризик смертності.