ГоловнаНовини Здоров'яВчені назвали єдину причину чотирьох видів раку

Вчені назвали єдину причину чотирьох видів раку

Поширеною причиною розвитку чотирьох видів раку є ожиріння, про що заявили вчені британської благодійної організації Cancer Research UK. Експерти констатують: ожиріння – це нове куріння.

ожиріння

Порівнюючи ожиріння з курінням, вчені виходили з зіставлення шкідливих ефектів, передає ВВС. За їх словами, надлишок жиру на тілі – такий же канцерогенний фактор, як і звичка «смолити» сигарети.

Зокрема, вони називають ожиріння причиною відразу чотирьох видів раку, раку кишечника, яєчників, нирок і печінки.

«Ожиріння – це нове куріння, Національна служба охорони здоров’я не може виграти битву з товстими животами поодинці. Необхідна участь сім’ї, харчової промисловості, уряду», – постулюють представники Cancer Research UK.

Читайте також:  Сомельє назвав найкращі і корисні засоби від похмілля

Дослідники пояснюють, що ожиріння сприяє гормональним збоям – при надлишку жирової тканини зростає концентрація естрогену і інсуліну, підвищується ймовірність розвитку запальних процесів в організмі, що, в свою чергу, негативно впливає на процеси поділу клітин. Спираючись на вже відомі наукові дані, експерти допускають, що ожиріння здатне бути єдиною причиною для розвитку мінімум 13 видів раку, що зачіпають шлунок, кишечник, підшлункову залозу, нирки, груди, яєчники, матку, легені, кістковий мозок.

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News