Рак дуже загадкова хвороба і не тільки тому, що її складно вилікувати. Рак може роками «ховатися», а може проявлятися симптомами, які зовсім не здаються небезпечними.

Згідно з даними ВООЗ, з 2007 по 2017 роки захворюваність на рак зросла на третину. Це страшні цифри, які говорять про те, що з раком може зіткнутися буквально кожен. Як вважають медики, частково, на статистику вплинуло покращення діагностики – деякі види раку розвиваються багато років і людина може померти від інших причин до того, як почує діагноз, а зараз багато зусиль спрямовані на діагностику на ранніх стадіях.

Читайте також:  Ці продукти допоможуть вам виглядати на 20 років молодше

Американські онкологи розповіли, на які нетипові симптоми потрібно обов’язково звернути увагу. Наприклад, тремор, тремтіння рук і тік ока можуть бути ознакою пухлини мозку, хоча найчастіше вони виявляються наслідком стресу.

Обов’язково потрібно звертати увагу на ущільнення в яєчках у чоловіків і молочних залозах у жінок. Крім того, будь-які зміни цих органів потрібно обговорювати з лікарем – болючість, збільшення, припухлість, зміна шкіри.

Потрібно проконсультуватися з лікарем, якщо у вас збільшилися лімфатичні вузли, з’явилися дивні плями на шкірі, погано гояться рани. Також тривожними ознаками є біль при ковтанні, болі в спині, різка зміна смакових уподобань і чутливості до запахів. Увагу потрібно звернути на так званий “хворобливий свербіж” – так його описують пацієнти. Це неприємне відчуття свербежу, змішаного з болем.

Читайте також:  Невролог назвала причину менструальної мігрені