Невролог розповів, як на організм впливає одна безсонна новорічна ніч, чи має сенс “досипати” вдень, і що допоможе швидше заснути.

“Дослідження показали, що всього одна безсонна ніч порушує на 15-20 днів нормальний ритм реоенцефалограми (РЕГ – один з методів дослідження судин головного мозку, який показує їх тонус, швидкість кровотоку)”, – розповів Андрій Жуков.

Під ударом – діти і літні. Якщо дитині немає ще 12 років, то укладати її слід до 2 ночі, це ж стосується і літніх людей.
Тривалі нічні посиденьки негативно позначаються не тільки на мозку і психіці, але і на фігурі. Брак сну провокує “заїдання” нездоровими закусками, важкими жирними і солодкими стравами.

Важливість світлового дня

“Взимку з-за зменшення світлового дня і так йде постійний збій мелатонинового обміну (мелатонін — гормон сну), порушується нормальний цикл «неспання-сон». Крім того, ми багато часу проводимо при яскравому штучному освітленні, що теж впливає на якість сну. Тому в канікули замість нічних і вечірніх прогулянок, краще частіше виходити на вулицю вдень, поки світло”, – радить Андрій Жуков.

Тому “досипання” в денний час не є ефективним. На думку невролога, краще довше поспати вранці, ніж “доспати” вдень.

Переїдання на ніч

Переїдання і алкоголь обов’язково розбудять вас вночі, тому намагайтеся нічого не їсти хоча б за 2 години до того, як відправитися спати. Щоб краще заснути, випийте половину склянки теплого нежирного молока з невеликим шматочком булочки, радить невролог.

Джерело: МедікФорум